444 5 972
 

Hakkımızda

 

“Yaşatarak öğretiyoruz!”

Ortadoğu Sinema Okulu, teknik altyapısı, tiyatro sahnesi, Greenbox stüdyosu ve geniş sınıflarıyla Türkiye'nin en büyük sinema okulu olma özelliğini taşıyor.Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi kapsamında yoluna devam eden Okul, deneyimli eğitmen kadrosu eşliğinde  güçlü ve üniversite sertifikalı bir eğitim verirken; Kamera Önü Oyunculuk Teknikleri, Spikerlik ve Sunuculuk, Film Yapım ve Yönetim, Sinema ve TV makyajı, Belgesel Yapımı, Senaryo Yazarlığı, Görüntü Yönetmenliği gibi uygulamalı eğitimlerle öğrencilerin sektöre donanımlı bir şekilde atılmalarına destek oluyor. Video Art, Canlandırma Sineması ve Kurgu Yönetmenliği eğitimleri ise Türkiye’de sadece Ortadoğu Sinema Okulu bünyesinde veriliyor.

Okulumuzun en dikkat çeken özelliklerinden biri, ülkemizin güçlü yapım şirketlerinden biri olan Ortadoğu Yapım firmamız ile ortak hedefler doğrultusunda hareket etmemizdir. Ortadoğu Sinema Okulu ile Ortadoğu Yapım Şirketi, yetiştirdiğimiz öğrencilere, verdikleri emekler ve projeye uygunluklarıyla doğru orantılı  olarak kendi yapımlarımızda yer alma önceliği tanımaktadır ki bu aynı zamanda öğrencilerimize verdiğimiz değerin de göstergesidir.

Ortadoğu Sinema Okulu’nda kuramsal ve uygulamalı eğitimin yanı sıra, sektörün tecrübeli ve başarılı kişileri tarafından hazırlanan atölye programları da sunulmaktadır.  

Ortadoğu Sinema Okulu olarak teori, uygulama ve sektörel trendleri birleştirdiğimiz eğitimlerle medya alanına yeni  bir bakış açısı getirmeye devam edeceğiz.